Dieta kapuściana w tabletkach – czy to działa?

Dieta kapuściana jest jedną z popularnych diet odchudzających. Nie da się jednak ukryć, że ze względu na monotonię, o utratę zapału do odchudzania wcale nie jest trudno. Dlatego też, gdy na rynku pojawiły się tabletki „kapuściane”, będące dietą kapuścianą w pigułce, preparaty tego rodzaju zaczęły cieszyć się jeszcze większą popularnością. Ale czy faktycznie takie specyfiki są w stanie pomóc? Czy można dzięki nim skutecznie odchudzić się?

Działanie tabletek „kapuścianych”

Dieta kapuściana w pigułce jest odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą schudnąć, korzystając z dobroczynnej mocy kapusty. A ponieważ kilkudniowe spożywanie bigosu (i to w dodatku nieprzyprawionego) jest dość uciążliwe i szybko zniechęca, tabletki „kapuściane” mają wzięcie. Zgodnie z obietnicą, działają jak typowa dieta kapuściana. Pozwalają na redukcję masy ciała, bez konieczności spożywania bigosu.

Podstawą preparatu są wszystkie te substancje odżywcze, które można znaleźć w kapuście i bigosie. Są to więc między innymi: witaminy z grupy B, jod, kwas foliowy, białko. Nie brakuje również składników mineralnych.

Skuteczność diety kapuścianej w tabletkach

Zgodnie z obietnicami, wystarczy łykanie preparatu dwa razy dziennie, by w ciągu kilku dni pozbyć się zbędnych kilogramów. To potrafi zachęcić. Trzeba jednak mieć świadomość, że nic nie dzieje się bez naszej ingerencji. Dieta kapuściana w tabletkach nie jest w stanie zastąpić żadnej diety odchudzającej. Oznacza to, że by schudnąć te kilka kilogramów, mimo wszystko trzeba zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe.

Żeby dieta kapuściana w tabletkach przyniosła oczekiwane efekty, na pewno z codziennego jadłospisu należy wyeliminować tłuste dania, fast-foody, słodycze. Ich miejsce powinny zastąpić chude mięsa, ryby, owoce i warzywa oraz produkty pełnoziarniste.

Co więcej, by dieta kapuściana w tabletkach mogą wykazać się skutecznością, niemałe znaczenie ma aktywność fizyczna. Ruch jest bowiem w stanie przyspieszyć metabolizm oraz przyspieszyć procesy spalania tłuszczu.

Warto pamiętać, że dieta kapuściana w tabletkach może być dobrym sposobem na wspomaganie odchudzania. Jednak, gdy tylko porzucimy taką kurację i powrócimy do dawnych nawyków żywieniowych, wówczas możemy spodziewać się efektu jo-jo.

Dieta kapuściana w tabletkach a inne suplementy na odchudzanie

Na rynku można znaleźć wiele dobroczynnych preparatów na odchudzanie. Tabletki tego typu dzielą się na supresanty apetytu oraz tzw. fat-burnery. Te pierwsze służą tłumieniu apetytu, chroniąc przed napadami głodu. Drugie zaś, w połączeniu z ćwiczeniami przyczyniają się do przyspieszenia procesów spalania tłuszczu.

Tabletki na odchudzanie same z siebie nie działają. Nie da się schudnąć, bez naszego wysiłku. By zauważyć efekty, trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz zacząć ćwiczyć, szczególnie gdy decydujemy się na fat-burnery. Supresanty apetytu, ze względu na to, że zawierają substancje hamujące uczucie głodu, mogą działać bez naszej ingerencji. Ich działanie polega na pęcznieniu w żołądku, wypełniając jego znaczną część. Mogą również wpływać na ośrodek apetytu w mózgu, zmieniając mechanizm głodu w mechanizm sytości. Do najpopularniejszych (ze względu na swoją skuteczność) tabletek na odchudzanie zalicza się te preparaty, które zawierają w swoim składzie hoodię gordonii. Jest to roślina należąca do sukulentów. Jej właściwości od dawna były znane afrykańskim buszmenom, którzy najadali się hoodią przed polowaniami, znacznie ograniczając uczucie głodu. Hoodię Gordonii można znaleźć w wielu tabletkach na odchudzanie, np. Hoodia Gordonii Plus, Hoodia Chaser.

Warto podkreślić, że stosowanie tabletek na odchudzanie (czy to z jagodą Acai, czy Hoodią Gordonii) nie wywołują efektu jo-jo. A to dlatego, że wraz z ich stosowaniem nabywamy nowych nawyków żywieniowych. Dzięki temu, nawet po odstawieniu tabletek, nie przybywają nam dodatkowe kilogramy.

Zostaw odpowiedź