Jagoda Acai a odchudzanie

Już sama nie wiem, czy jagoda Acai wzbudza więcej emocji jako suplement wspomagający odchudzanie czy jako suplement o właściwościach pro-zdrowotnych. Swego czasu w sieci aż roiło się od natłoku zapewnień, że sokiem z jagody Acai można leczyć wszystko. Dziś na szczęście już tak nie przekonuje się nas do leczniczych właściwości Acai (wyssanych z palca zapewnień o przydatności jagody w leczeniu bardzo poważnych chorób), ale za to jesteśmy bombardowani komunikatami zapewniającymi o jej właściwościach odchudzających. Czy to prawda, że Acai odchudza? To zależy co rozumiemy pod pojęciem „odchudzanie”.
Ani jagoda Acai, ani żaden „cudowny” suplement nie odchudzają same z siebie, ale np. suplementacja Acai Berry Select sprzyja poprawie metabolizmu i zwiększeniu witalności organizmu toteż sięgając po ten suplement i będąc na diecie (przy tym również ćwicząc) możemy liczyć na zintensyfikowanie efektu odchudzania tzn. na to, że schudniemy szybciej i więcej niż bez stosowania suplementu. Niektóre reklamy (ich pomysłodawcy prześcigają się w nieetycznych pomysłach) zapewniają nas, że dzięki suplementom można bez problemów i bez wysiłku schudnąć nawet o kilkaset procent. Samo to sformułowanie jest bzdurą. Bez wysiłku zresztą schudnąć się nie da. Dlatego radzę przede wszystkim „włączyć” zdrowy rozsądek, a planując suplementację z Acai sięgnąć po suplementy renomowanych producentów, którzy nie wciskają nam kitu (vide: polska strona Acai Berry Select).

Czy jagoda Acai odchudza

Wróćmy jednak do tematu tj. odpowiedzmy sobie na pytanie czy jagoda Acai odchudza, a tak naprawdę, czy w jakikolwiek sposób wspomaga odchudzanie. Odpowiedź na to pytanie brzmi tak. Dlaczego? Ano przede wszystkim dlatego, że Acai jako jedna z nielicznych jagód praktycznie nie zawiera przyswajalnych węglowodanów. Tzn. owszem, zawiera węglowodany i to w dość dużych ilościach, sedno jednak tkwi w tym, że węglowodany te występują w niej w postaci błonnika, a to oznacza, że są nieprzyswajalne i, idąc dalej tym tropem, nasz organizm nie przetworzy ich do postaci tłuszczu. To po pierwsze, po drugie natomiast jagoda Acai jest takim skarbcem witamin, minerałów i wartościowego białka, że nie ma sposobu na to, by nie wpłynęła na poziom metabolizmu i poziom lipolizy (spalania tkanki tłuszczowej). Przyspiesza je i poprawia w stopniu więcej niż zadowalającym, a to oznacza, że dzięki Acai chudniemy w oczach! Oczywiście trochę przesadzam, ale z własnego doświadczenia wiem, że dobra kondycja i odpowiedni poziom witalności (energii życiowej) są w stanie zagwarantować nam sukces w każdej dziedzinie życia, również w odchudzaniu, jeśli więc to brak motywacji (a raczej energii) jest twoją bolączką sięgnij po Acai – to moja odpowiedź.

Kwasy Omega 3

Jako jeden z nielicznych owoców jagody Acai są bardzo bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które nie tylko chronią nasze serce i generalnie układ naczyniowo – sercowy, ale też poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego ( pamięć, koncentracja, sprawność intelektualna), ale też gwarantują lepsze osiągnięcia w odchudzaniu.
Właśnie ze względu na wszystkie te zalety jagodę Acai berry mogę wam z czystym sumieniem polecić. Pamiętajcie jednak, że w odchudzaniu największą rolę odgrywa dieta i aktywność fizyczna, a jagoda Acai? Cóż, ułatwia przejście na dietę, dietę tę uzupełnia, a jeśli chodzi o ćwiczenia sprawia, że dzięki zwiększonej witalności wykonujemy je chętniej, intensywniej, skuteczniej.

Jedna odpowiedź - Dodaj swoją+

  1. monia pisze:

    ja strasznie długo przymierzałam się do Acai, ale nie żałuję, bo dzięki temu wybrałam slimette (pojawiło się stosunkowo niedawno vide http://SLIMette.pl) – no i muszę powiedzieć, że działa, jak na mnie bardzo dobrze, po tygodniu 2 kg mniej – bez jakiejś szczególnej katorgi dietetycznej chociaż oczywiście jestem na diecie

Zostaw odpowiedź