Papryka Cayenne na odchudzanie – czy to działa?

Coraz więcej mówi się na temat mocy naturalnych przypraw w walce ze zbędnymi kilogramami. Niezastąpiona w tej materii wydaje się być papryka Cayenne. Doprawiając posiłki właśnie tą przyprawą, można spodziewać się zadowalającej utraty masy ciała. Czy to jednak możliwe? Czy papryka Cayenne to dobry i bezpieczny sposób, dzięki któremu można schudnąć?

Kapsaicyna – sekret skuteczności Cayenne

Okazuje się, że odchudzające właściwości papryki Cayenne wynikają z obecności kapsaicyny. Jest to alkaloid, który nadaje papryce ten charakterystyczny ostry smak. Dzięki niemu wszystkie dania smakują znacznie lepiej bo są doskonale przyprawione.

Warto jednak mieć świadomość, że kapsaicyna skutecznie wspomaga odchudzanie. Odpowiada za zahamowanie łaknienia oraz za przyspieszenie procesów, prowadzących do spalania kalorii. Przyprawiając dania papryką Cayenne, można jeść smacznie a przy tym chudnąć!

Skuteczność udowodniona naukowo

Wcale się nie dziwię, że wiele osób będzie dość sceptycznie podchodziło do tych „rewelacji”. No bo każdy chciałby jeść i chudnąć. Okazuje się jednak, że to wcale nie są żadne mrzonki. Wszystko zostało udowodnione naukowo.

Badania nad odchudzającymi właściwościami kapsaicyny nie są nowością. Już od dawna było wiadomo, że alkaloid ten skutecznie zmniejsza głód i usprawnia spalanie tłuszczu. Jednak by było to możliwe, koniecznością jest stosowanie takich dawek kapsaicyny, które właściwie nie są tolerowane przez ludzi.

Jakiś czas temu badania ponowiono. Przeprowadził je zespół prof. Richarda Mattesa z Purdue University (Stany Zjednoczone) na grupie 25 osób borykających się z nadwagą. Wśród nich były osoby, które rzadko kiedy miały styczność z pikantnymi przyprawami oraz te, dla których ostro przyprawione dania były codziennością. Pierwsi badani potrzebowali 6 razy mniej kapsaicyny, by zauważyć u siebie działanie odchudzające tej substancji.

Można jednak przypuszczać, że wraz z przyzwyczajeniem się organizmu do stałych dawek kapsaicyny, jej działanie odchudzające będzie malało.

Jak to działa?

Papryka Cayenne na odchudzanie jest dobra, ponieważ zawarta w niej kapsaicyna odpowiada za podnoszenie się temperatury wewnątrz ciała i przyspieszanie przemiany materii. Ponadto odpowiada za zmniejszenie apetytu, dodatkowo u osób wcześniej stosujące niewielkie ilości papryki Cayenne – zahamowanie łaknienia na słodycze, dania słone i tłuste.

Papryka Cayenne w kapsułkach

Nie da się ukryć, że zjadanie papryki Cayenne nie należy do przyjemności. Teoretycznie można to przeboleć, bo przecież ceną jest szczupła sylwetka. Jednak nie ma się co „katować”, ponieważ papryka Cayenne zawarta się w nowoczesnych tabletkach odchudzających – Silvets. Jest to całkowicie bezpieczny preparat, który zawiera dodatkowe substancje (m.in. L-karnitynę, wyciąg z jagód Acai, guaranę). Dzięki temu skuteczność tych środków odchudzających znacznie przewyższa zażywanie wyłącznie kapsaicyny pochodzącej z papryki Cayenne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *