szybkie odchudzanie brzucha

Recepta na szybkie odchudzanie brzucha

Kto twierdzi, że brzucha szybko odchudzić nie można – jest w błędzie. Oto recepta, dzięki której w ciągu kilku (dosłownie!) dni obwód brzucha zmniejszy się o kilka do kilkunastu centymetrów.

By szybkie odchudzanie brzucha nie było potrzebne – Nie rozpychaj brzucha jedzeniem

Większość z nas wciąż jeszcze zjada z reguły 3 posiłki dziennie. Są to odpowiednio duże porcje, takie, które niepotrzebnie rozpychają brzuch. Zredukowanie objętości posiłków i zwiększenie ich częstotliwości jest jednym z najlepszych sposobów nie tylko na zmniejszenie objętości brzucha, ale i na odchudzanie jako takie. Im częściej jemy tym szybszy jest nasz metabolizm, z reguły znacznie sprawniej też wtedy trawimy. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch koniecznie zjadaj około 5 lub 6 posiłków dziennie. Zadbaj jedynie o to, by były sycące i raczej niewielkie objętościowo. Już po pierwszym dniu / dwóch dniach zauważysz różnicę. Twój brzuch wyraźnie „opadnie”.

Wzdęcia i problemy z trawieniem

Zjadając niektóre pokarmy (również węglowodany) narażasz się na wzdęcia. Nawet jeśli wzdęcie jest niewyczuwalne gazy jelitowe wyraźnie powiększają obwód brzucha, zauważysz to gdy przestawisz się na nowy model żywienia. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku rozsądne łączenie pokarmów. Najlepiej zrezygnować z węglowodanowych zapychaczy takich jak kluski, ciasta i sztuczne „dmuchane” pieczywa, a zjadać węglowodany w postaci warzyw w połączeniu z produktami o dużej zawartości białka. Białko zresztą samo w sobie jest doskonałym akceleratorem metabolizmu. Udrażniając układ pokarmowy wyraźnie poprawimy wygląd brzucha spłaszczając go.

Silne, napięte mięśnie

To, jak wygląda nasz brzuch i jak prezentuje się cała sylwetka zależy w ogromnej mierze od naszej postawy, a prawidłową postawę nadają nam przede wszystkim silne mięśnie brzucha. Błędem jednak jest wzmacnianie tych mięśni brzuszkami. Brzuszki są nie tylko nieefektywne, ale mogą wręcz doprowadzić do przykurczu mięśni. Jednym z najlepszych ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha są prawidłowo wykonane przysiady, a osoby, które przysiadów nie lubią powinny … postawić na bieganie lub spacery, dbając jedynie o to, by w trakcie spaceru zachować wyprostowaną sylwetkę i stale lekko napięte mięśnie brzucha. Różnicę zauważysz już po kilku dniach – mięśnie wzmocnią się, a brzuch zostanie ukształtowany na nowo.
Powyższe elementy tj. zmiana częstotliwości i składu pokarmów, eliminacja zaparć, wzdęć i spacer np. w drodze do pracy i z pracy już w ciągu kilku dni poprawią wygląd twojego brzucha i naprawdę możesz w ten sposób odchudzić go nawet o kilka centymetrów w obwodzie, jednak jeśli brzuch jest otłuszczony konieczne jest pozbycie się tłuszczu, dopiero wtedy można mówić o pełnym sukcesie. Otyłość tzw. brzuszna wskazuje na swego rodzaju rozchwianie hormonalne. Zmiana diety i odrobina ruchu na pewno je uregulują. Jeśli mimo to utrata tkanki tłuszczowej będzie postępować nazbyt opornie wypróbuj suplementy likwidujące insulino- i leptynoodporność.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *