Tabletki z Acai Berry – moc jagody w odchudzaniu

Acai Berry – te niewielkie jagody pochodzące z amazońskich lasów, a przypominające swoim wyglądem raczej ciemne winogrona – zawojowały rynek. Dobroczynne działanie, w tym wspomaganie odchudzania, spowodowało, że wiele osób decyduje się na tego rodzaju suplementację. Trzeba jednak wiedzieć, że sposobem na odchudzanie jest przede wszystkim odpowiednia dieta. Zaś tabletki zawierająca Acai Berry pozwalają na przyspieszenie efektów walki z dodatkowymi kilogramami. W jaki sposób wykorzystać dobroczynną moc jagód Acai w odchudzaniu? Poniżej kilka istotnych porad, które pozwolą uzyskać wymarzoną sylwetkę w znacznie krótszym czasie.

Moc zamknięta w owocach Acai

Jagody Acai stanowią źródło bardzo wielu cennych składników odżywczych, dzięki którym możliwe jest utrzymanie organizmu w dobrym zdrowiu. Te niewielkie owoce kryją w sobie aż 18 aminokwasów, 21 śladowych pierwiastków, 29 dobroczynnych kwasów tłuszczowych (w tym nienasycone kwasy tłuszczowe Omega). Owoce Acai stanowią źródło wielu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin, w tym: witamin z grupy B (B1, B2, B3), niacynę, witaminę C, witaminę E. Jagody Acai dostarczają również beta karoten, kwas nikotynowy, białko. Jagody z lasów amazońskich to także spore ilości błonnika.

Te niewielkie owoce wpływają korzystnie na spowolnienie procesów starzenia, dzięki obecności cennych antyoksydantów. Dodają witalności oraz stanowią potężny zastrzyk energii (okazuje się, że są skuteczniejsze niż kilka filiżanek najmocniejszej kawy). Poprawiają zdolność koncentracji, wpływają korzystnie na wzrok.

Jednak najważniejsze jest wspomaganie procesów odchudzania. Pozwalają na szybsze spalanie tłuszczu oraz poprawę przemian metabolicznych. Dzięki zawartości sporej ilości błonnika pozwalają również na zahamowanie apetytu.

Wykorzystać jagody Acai w odchudzaniu

Decydując się na suplementację jagodami Acai (polecane są produkty ze sprawdzonych źródeł, które faktycznie przynoszą oczekiwane efekty, np. >> Silvets i inne tabletki z Acai), warto „wycisnąć” z tych niewielkich owoców jak największe korzyści odchudzające. Do tego zaś będzie potrzebny wartościowy sposób odżywiania się. Nie mówię o tym, by stosować drastyczne kuracje odchudzające czy inne niebezpieczne głodówki. Wystarczy zmienić podejście do dotychczasowego sposobu odżywiania się, by szybko ujrzeć pozytywne rezultaty takich działań. To zaś zachęci do kontynuowania kuracji odchudzającej – aż do momentu uzyskania oczekiwanej sylwetki.

Postaw na zdrowe śniadanie

Jeżeli chcemy skutecznie pozbyć się zbędnego balastu w postaci dodatkowych kilogramów, koniecznością jest rozpoczęcie dnia od pożywnego śniadania. Pod żadnym pozorem nie można omijać tego posiłku, bowiem dostarcza on energii na początek dnia.

Warto postawić na muesli z mlekiem. Taką „mieszankę” można przygotować samodzielnie i takie działanie przede wszystkim polecam. Wystarczy nam garść błyskawicznych płatków owsianych, łyżka rodzynek, niewielka ilość suszonych owoców (jabłka, śliwki, banany). Całość należy zalać ciepłym mlekiem.

Przed śniadaniem warto zażyć kapsułkę zawierającą wyciąg z dobroczynnych jagód Acai.

Acai Berry przed zdrowym obiadem

W walce ze zbędnymi kilogramami istotne znaczenie ma zdrowy obiad. Jeżeli chcemy pozbyć się nadwagi, warto postawić na gotowane mięsa (filet z kurczaka) oraz brązowy ryż, do tego surówka.

Warto jednak pamiętać, by 20 minut przed rozpoczęciem obiadu zażyć jedną pigułkę zawierającą wyciąg z Acai Berry.

Lekka kolacja

Przed kolacją zażywanie Acai Berry nie jest polecane ze względu na działanie pobudzające – dodające energii. Ostatnią pigułkę z zawartością amazońskich jagód można spożyć najpóźniej 5 godzin przed snem. Dlatego też poleca się, by ostatni posiłek był lekki. Nie jest dobrym pomysłem spożywanie produktów spożywczych zawierających węglowodany. Warto postawić na sałatkę, bez dodatku majonezu czy innych tuczących dipów.

Najważniejsze jest, by kolację zjeść najpóźniej na 3 godziny przed snem. Wówczas będziemy mieć pewność, że nic się nie odłoży podczas snu.

Ważne ćwiczenia

Warto pamiętać, że skuteczne i bezpieczne odchudzanie z jagodami Acai nie będzie w pełni wykorzystane, jeśli nie zmienimy także podejścia do aktywności fizycznej. Warto pamiętać, że dobre efekty przynosi ruch pod każdą postacią.

Polecane są jednak przede wszystkim ćwiczenia o charakterze aerobowym. A to dlatego, że takie ćwiczenia pozwalają na znacznie szybszą redukcję tkanki tłuszczowej, zamieniając ją w mięśnie. Warto postawić na aktywność fizyczną tym bardziej, że tak naprawdę nie istnieją szczegółowe wytyczne, co do planu ćwiczeń. To znaczy wiadomo, że najlepiej ćwiczyć co drugi dzień, mniej więcej 40-60 minut. Nie ma natomiast konkretnych wytycznych co do sposobu ćwiczenia. Oznacza to więc, że każdy może wybrać taką formę ćwiczeń aerobowych, które najbardziej nam odpowiadają. W walce ze zbędnymi kilogramami pomóc może pływanie (w tym także aqua-aerobik), jazda na rowerze, jogging. Polecane są również energiczne spacery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *