zabiegi wyszczuplające

Zabiegi wyszczuplające, czyli figura idealna bez diety?

Poza racjonalną dietą oraz aktywnością fizyczną można poddać się zabiegom, które przyczynią się do modelowania sylwetki. To zabiegi wyszczuplające oferowane w gabinetach kosmetycznych.

zabiegi wyszczuplające

Zabiegi modelujące sylwetkę w gabinecie

Kobiety (bo to przede wszystkim one decydują się na takie kuracje) zwykle wybierają się do salonów kosmetycznych i salonów medycyny estetycznej, by skorzystać z zabiegów, które pomogą wyszczuplić ciało i wymodelować sylwetkę. Jedne są mniej, inne bardziej skuteczne. Oto kilka propozycji, które mogą pomóc w uzyskaniu wymarzonej figury, by bez wstydu i skrępowania pokazać swoje ciało nie tylko na plaży.

Endermologia LPG – modelujący masaż

Jednym z zabiegów, które przyczyniają się do wymodelowania sylwetki jest endermologia LPG – rodzaj masażu. Jest to kuracja, która przyczynia się do pobudzenia metabolizmu tkanki tłuszczowej. Tkanka, która przed zabiegiem jest zbita i twarda zostaje zmiękczona. W ten sposób możliwe jest usunięcie tłuszczyku, który nie podlega działaniom ćwiczeń oraz diety. Endermologia jest zabiegiem, który przyczynia się również do stymulowania produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się elastyczna, sprężysta. „Uodparnia się” więc na rozstępy i cellulit.

Kobiety, które zdecydują się na zabieg składających się z około 10 seansów mogą spodziewać się zmniejszenia obwodu o dwa rozmiary. By móc porównać efekty przed i po zabiegu, kobiety są dokładnie mierzone.

Zabieg zaczyna się od założenia specjalnego elastycznego kostiumu. W ten sposób zabieg endermologii znacznie lepiej przebiega. Do zabiegu wykorzytuywany jest specjalny aparat wyposażony w głowicę z dwiema rolkami, które zasysają fałd skóry, a następnie go masują. Warto wybierać takie salony kosmetyczne, które dysponują aparatami najnowszej generacji – rolki obracają się nie tylko względem własnej osi, ale również względem siebie.

Niestety masaż wyszczuplający jest dość bolesny. Dopiero masaż ujędrniający (pulsacyjny) jest przyjemniejszy. Jednak takie „cierpienie” się opłaca, bowiem faktycznie można spodziewać się zmniejszenia obwodu ciała o 2-3 centymetry.

Rozpuszczanie tłuszczu, czyli Slimlipo 3D

Slimlipo 3D to innowacyjna laserowa metoda modelowania sylwetki. Termolifting, który towarzyszy zabiegowi zapobiega efektowi obwisania skóry, co zwykle pojawia się po innych zabiegach modelujących i kuracjach odchudzających.

W kuracji wykorzystywane są fale laserowe różnej długości. Jedna fale odpowiedzialne są za rozpuszczanie tkanki tłuszczowej, inne za termolifting.

Slimlipo to metoda, która jest skuteczna jak liposukcja, jednakże znacznie mniej inwazyjna. Przed zabiegiem pacjentka jest jednak dokładnie badana, ważne są też konsultacje lekarskie. Specjalista zwykle konsultuje z pacjentką wszystkie kwestie związane z przygotowaniem do zabiegu. Markerem zaznaczane są miejsca na ciele, które mają zostać poddane redukcji.

Zabieg jest bezpieczny, bowiem wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Ponadto podawane są środki powodujące obkurczenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu kuracja powinna obyć się bez krwawienia. Gdy znieczulenie zacznie działać, specjalista poprzez niewielkie nacięcie wprowadza światłowodowy przewód, który przyczynia się do rozpuszczania tłuszczu. Następnie upłynniony tłuszczyk jest odsysany. Po zabiegu pacjentka zakłada specjalny gorset, który musi nosić jeszcze przez kilka tygodni.

W ciągu kilku-kilkunastu dni obrzęk i zasinienie znika. Ciało staje się wyraźnie smuklejsze bez efektów obwisłej skóry.

Niestety zabieg jest dość kosztowny. Miminalny koszt to ok. 8000 złotych – w zależności od wielkości powierzchni ciała, która ma zostać poddana wyszczupleniu.

Zabiegi wyszczuplające na tkance tłuszczowej, czyli lipoliza iniekcyjna

Innym mniej inwazyjnym niż liposukcja i slimlipo zabiegiem jest lipoliza iniekcyjna. Trzeba się jednak liczyć z tym, że będzie to jednocześnie mniej skuteczna kuracja, którą – by zwiększyć skuteczność – trzeba powtórzyć kilkakrotnie. Zabieg polega na nakłuwaniu miejsc na ciele, które stanowią skupiska tłuszczu. Pod skórę wstrzykiwana jest specjalna substancja, która działa jak detergent. Chodzi bowiem o to, by tłuszcz rozpuścił się w wodzie. Dzięki temu może zostać wydalony z organizmu poprzez układ krążenia i układ limfatyczny.

W wielu przypadkach lipoliza nie wymaga znieczulenia. Trzeba bowiem wiedzieć, że im grubsza warstwa tłuszczu, tym zabieg jest mniej bolesny. Oczywiście dużo zależy też od indywidualnego progu odczuwania bólu.

Ważne jest to, że po kuracji można od razu powrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu pojawić się mogą obrzęki oraz niewielkie siniaki, które jednak szybko znikają.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *